Hlavní obsah
 

V Ostravě explodoval byt, pak začalo hořet. Šest lidí bylo zraněno

Sedmatřicetiletý muž skončil v kritickém stavu v nemocnici po noční explozi v jednom z bytů v Ostravě-Hrabůvce. Několik dalších lidí vyššího věku bylo intoxikováno kouřem, případně utrpěli šok. Policisté museli dům evakuovat. Příčina události je v šetření.

 
V Ostravě explodoval byt, pak začalo hořet. Šest lidí bylo zraněno

Podle zatím dostupných informací došlo k výbuchu ve tři hodiny ráno, na místo vyrazili záchranáři, hasiči a policisté. Podle informací Práva měla být v bytě varna na výrobu drog.

„Policisté v prvních okamžicích pomáhali s kontaktováním osob, které byly ohroženy událostí, a asistovali při jejich následné evakuaci. Byty musely opustit desítky osob, a to ze tří vchodů bloku domu. Zdravotníci ošetřili několik zraněných,“ uvedla mluvčí policie Soňa Štětínská.

Při explozi bylo zraněno šest lidí.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

Jak doplnil mluvčí záchranky Lukáš Humpl, sedmatřicetiletý muž utrpěl popáleniny na více než polovině těla. „Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Po prvotním ošetření popálených ploch byl předán týmu popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil Humpl.

Ošetřeno bylo dalších pět osob ve věku šedesát až šestaosmdesát let, z toho jednu záchranáři následně transportovali do nemocnice pro intoxikaci kouřem. „Ostatní obyvatelé jevili známky akutní stresové reakce. Byli ponecháni na místě události v péči interventky záchranné služby, která jim poskytla první psychickou pomoc,“ uvedl Humpl.

Výbuch v bytě byl tak silný, že jsou zbytky oken rozesety i několik desítek metrů od domu. Zbytky závěsů a záclon visí na stromech u domu, kde došlo k výbuchu.  Obyvatelé sousedních domů se už během dopoledne pustili do úklidu oken.

„V této chvíli nejsou známy příčiny exploze. Ohledání místa bude možné až po vyjádření statika,“ dodala mluvčí policie.

Poničený dům

Foto: Denisa Doležalová, Právo

Při explozi bylo zraněno šest lidí.

Foto: HZS Moravskoslezského kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků