Hlavní obsah
Radka Tučková před jednáním Vrchního soudu v Praze, který řešil její odvolání. Foto: Jan Handrejch, Právo

V opilecké hádce bodla manžela do břicha, odsedí si sedm let

Radka Tučková, která v hádce bodla manžela do břicha, stráví sedm let ve vězení. Rozhodl o tom ve středu pražský vrchní soud. Ten Tučkové snížil původní desetiletý trest, jenž jí v únoru vyměřil Krajský soud v Praze. Rozsudek je pravomocný.

Radka Tučková před jednáním Vrchního soudu v Praze, který řešil její odvolání. Foto: Jan Handrejch, Právo
V opilecké hádce bodla manžela do břicha, odsedí si sedm let

Tučková bodla partnera loni v červnu v Jenči na Praze-západ. Napadení předcházela hádka, kdy měl muž k Tučkové žárlivé připomínky.

Když jí ale dal pěstí do obličeje a do břicha, Tučková se neudržela a vrazila mu kuchyňský nůž do břicha a z místa odešla. Muži zachránili život přivolaní záchranáři.

Oba rozhádaní partneři byli silně opilí, muž měl v krvi 2,3 promile, Tučková ještě o dvě desetiny více.

Podle výpovědí svědků nešlo o výjimečnou hádku. Manželé prý měli divoký vztah, oba pili, hádali se, napadali se i na veřejnosti. Důvodem byla většinou žárlivost.

Nešlo o sebeobranu

Tučková bodnutí manžela nijak nepopírala, v odvolání se ale snažila soud přesvědčit, že šlo o nutnou sebeobranu. To se jí nepodařilo. „V daném případě se o nutnou obranu nejednalo,“ odmítl předseda senátu Jiří Lněnička odvolání Tučkové.

Připomněl, že podobné incidenty nebyly ničím ojedinělým, a žena tak nemohla být překvapená, co se v tu chvíli odehrálo. „Nehrozilo jí takové nebezpečí, aby musela útok odvracet tak razantním způsobem, který zvolila,“ doplnil.

Zároveň jí ale soud mimořádně snížil trest pod zákonnou sazbu. „Máme za to, že soud prvního stupně ve výroku o trestu pochybil,“ konstatoval Lněnička a podotkl, že se v daném případě jednalo pouze o pokus o vraždu, Tučková se k činu víceméně doznala, lituje ho a navíc nebyla doposud trestaná.

„Uložený trest v trvání sedmi roků plně odpovídá všem zákonným hlediskům,“ uzavřel soudce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků