Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

V mostecké nemocnici předávkovali batole léky, případ vyšetřuje policie

Policie vyšetřuje případ předávkovaného šestnáctiměsíčního batolete paracetamolem, který slouží k tlumení horečky a bolesti. Chybu zřejmě udělala sestra mostecké nemocnice, kde bylo dítě v tu dobu hospitalizované. Batole skončilo ve vážném stavu v nemocnici v pražském Motole.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
V mostecké nemocnici předávkovali batole léky, případ vyšetřuje policie

Nešťastná událost se odehrála o uplynulém víkendu. Dítě skončilo s rotavirovou infekcí v nemocnici a zřejmě chybou personálu došlo k předávkování paracetamolem. Krajská zdravotní, pod kterou mostecká nemocnice spadá, teď podle mluvčího Ivo Chrásteckého incident analyzuje.

„Podávání medikace je standardizovaný proces. V tomto případě podle dosavadních šetření došlo k neúmyslnému selhání jednotlivce při podání léku. Sestra v současné době není na pracovišti a nepodílí se na poskytování zdravotní péče,” uvedl Chrástecký.

Policii nikdo nevolal

Podle propouštěcí zprávy, ze které citovala televize Nova, dostávalo dítě desetinásobek léku, než mu lékaři předepsali. „Druhý den hospitalizace při podání paracetamolu dvakrát s intervalem šest hodin dochází k chybnému podání této léčivé látky, a to v dávce 650 mg místo ordinovaných 65 miligramů, tudíž během 12 hodin dítě dostává dávku 1300 miligramů paracetamolu (nitrožilně). Ke zjištění této okolnosti dochází až šest hodin po podání druhé chybné dávky,” citovala televize z dokumentu.

Dítě bylo následně převezeno ve velmi vážném stavu do nemocnice v Motole. Případem se zabývá mostecká policie. Podle mluvčí Ludmily Světlákové se na ni nikdo oficiálně neobrátil a policisté začali konat na základě informací v médiích. „Z úřední povinnosti se případem zabývá služba kriminální policie a vyšetřování. O právní kvalifikaci zatím rozhodnuto nebylo, jsme na úplném počátku,” doplnila Světláková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků