Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

V listopadu byly bez smrtelných nehod jen dva dny, celkem zahynulo 65 lidí

Na českých silnicích v listopadu zemřelo podle předběžných policejních statistik 65 lidí. Předposlední měsíc roku tak je tragičtější než v loňském roce, kdy bylo o jedno úmrtí méně. Do konečných letošních statistik navíc ještě můžou nějaké případy přibýt.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
V listopadu byly bez smrtelných nehod jen dva dny, celkem zahynulo 65 lidí

V loňském roce byl nejméně tragický listopad za uplynulých 21 let, o tom, že ten letošní nebude lepší, rozhodl poslední den v měsíci. V pátek na silnicích zemřelo šest lidí, spolu se sobotou 17. listopadu to byl nejtragičtější den v měsíci.

Smrtelná nehoda se v pátek stala například u Annína na Šumavě, kde při čelní srážce dvou aut zemřel jeden člověk a další se vážně zranil. Jedno auto zřejmě dostalo na zasněžené silnici smyk.

Jiné dvě havárie se staly v noci na pátek ve Středočeském kraji. U obce Libčice nad Vltavou u Prahy narazil po půlnoci řidič osobního auta do stromu, nehodu nepřežil. Stejné následky měl i náraz do stromu na silnici mezi Mšecem a Řevničovem.

Nejtragičtější zatím srpen

Další tři páteční mrtví jsou chodci. V Bruntále srazilo auto ženu na přechodu, v Ostravě zemřel pod koly tramvaje devětaosmdesátiletý senior. [celá zpráva]

Smrtí skočila i srážka auta s chodcem v Děčíně.

Loni zemřelo v listopadu na silnicích 64 lidí, například předloni ale zahynulo 84 lidí. Nejtragičtější byl však listopad v roce 1994 a 2002. Tehdy policisté při nehodách zaznamenali shodně 141 mrtvých. Od začátku roku dosud při nehodách zemřelo celkem 636 lidí.

Bez nehod se smrtelnými následky byly letos v listopadu dva dni. Neděle 11. listopadu, kdy nikdo neutrpěl dokonce ani vážné zranění, a čtvrtek 22. listopadu.
Zatím nejtragičtějším měsícem roku byl srpen, kdy na českých silnicích zemřelo 74 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků