Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Horská služba

V Jeseníkách přibylo úrazů, záchranáři se zapotili

Devět zásahů během pouhých tří hodin zaznamenali ve čtvrtek po poledni členové Horské služby (HS) Jeseníky jen na sjezdovkách na Červenohorském sedle. Nárůst pak během odpoledne hlásily i další stanice jesenické HS.

Ilustrační foto Foto: Horská služba
V Jeseníkách přibylo úrazů, záchranáři se zapotili

„Projevil se masivní příjezd návštěvníků pohoří před prodlouženým víkendem na začátku jarních prázdnin Jihomoravského kraje. Na sjezdovkách leží sníh, vše láká k zimním sportům a naši záchranáři pomalu nestačili svážet zraněné na stanici,“ popsal čtvrteční odpoledne náčelník HS Jeseníky Vítězslav Kaller.

Všechny úrazy se přihodily na sjezdovkách, mimo skiareály záchranáři nezasahovali. „V jednom z případů došlo při pádu k podezření na úraz páteře, takže k nám zamířil i vrtulník Letecké záchranné služby. Ostatní úrazy jsme ošetřili sami a vážnější předali posádkám sanitních vozů,“ konstatoval Kaller.

Sjezdové tratě jsou podle něj doslova přeplněné a vypadá to, že mnoho jejich návštěvníků vytáhlo lyže letos poprvé. „Dá se říci, že valná většina úrazů, a většinou šlo o poranění kloubů, byla zaviněna přeceněním schopností zraněných lyžařů. Takové riskování po delší přestávce pochopitelně vede ke zvýšené možnosti úrazu,“ podotkl záchranář a dodal, že lyžaři by k sobě s ohledem na jejich počet měli být i ohleduplní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků