Hlavní obsah

V Jenštejně prohledali zahrady, had nikde. Pátrání kvůli uštknuté dívce skončilo

Ve středočeském Jenštejně v sobotou dopoledne ukončili pátrání po hadovi, který měl v pátek uštknout osmiletou dívku. Hasiči podle instrukcí odborníka na plazy prohlédli zahrady v okolí domu, u nějž mělo ke zranění dojít, a zvíře nikde nenašli. Rovněž stále není zřejmé, o jakého hada se jednalo.

V Jenštejně prohledali zahrady, had nikde. Pátrání kvůli uštknuté dívce skončilo

Hasiči pátrali s místními obyvateli od rána, akce skončila krátce po 10. hodině s tím, že had nebyl k nalezení.

Mluvčí hasičů Tereza Fliegerová Novinkám sdělila, že její kolegové prohlédli okolí zahrady domu, kde měl had dítě uštknout, do vzdálenosti určené podle pokynů přivolaného herpetologa, jednalo se zejména o sousední zahrady.

„Pátrání bylo ukončeno, hada se nalézt nepodařilo. (...) Hledali jsme všichni celkem cca 7 hodin,“ napsal na Facebooku starosta obce Norbert Hlaváček.

Rozhovor s herpetologem Karlem Keroušem

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Dívka skončila po uštknutí v pátek po 17. hodině v nemocnici, kde dostala protijed a neměla by být v ohrožení života. Podle prvotních informací z nemocnice se mělo jednat o chřestýše.

Jaký bude další vývoj, nelze podle hasičů předvídat, z jejich strany je akce ukončená. Starosta další pátrání zatím neavizoval.

Policie rovněž nesdělila, jaký bude další postup, případ ale prověřuje jako pokus o ublížení na zdraví.

Do samotného pátrání se nezapojovala, podle její mluvčí Michaely Richterové policisté již v pátek po oznámení události z nemocnice především prověřovali v Jenštejně a okolí, jestli některému z chovatelů neutekl plaz, což se nepotvrdilo.

Starosta obce Jenštejn k pátrání po hadovi

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

Zahrady a okolí domu prohledávali již v pátek místní lidé s dobrovolnými hasiči, policejní pátrání již nebylo podle mluvčí účelné.

Rovněž není stále zřejmé, jaké přesně zvíře dívku kouslo. Podle odborníků se má jednat o zhruba dvoumetrového chřestýše, vycházeli z fotografie kousance pořízené v nemocnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků