Hlavní obsah
Vyšetřování události v Golčově Jeníkově Foto: Drážní inspekce

V Golčově Jeníkově se zase samy rozjely vagóny, inspekce zjišťuje proč

Inspektoři Drážní inspekce již potřetí za uplynulý týden museli vyrazit do Golčova Jeníkova. V úterý se tam opět dala do pohybu odstavená drážní vozidla a narazila do lokomotivy. Jde o třetí nehodu v tomto městě za poslední týden. Předchozí se stala v pondělí a další minulou středu, kdy na trati zemřel dělník.

Vyšetřování události v Golčově Jeníkově Foto: Drážní inspekce
V Golčově Jeníkově se zase samy rozjely vagóny, inspekce zjišťuje proč

"V tento okamžik se zjišťuje, co se stalo, jak fungovaly vztahy s firmou, která tam rekonstruuje trať. To potrvá ještě dlouho, než se zjistí, jaká je příčina a jaké opatření se přijme," řekl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Vyšetřování události v Golčově Jeníkově

Foto: Drážní inspekce

Při úterní nehodě vznikla škoda 60 000 korun - zhruba 40 000 korun na trati a zbytek na vozech, nikdo se nezranil a podezření na únik nafty se nepotvrdil.

"Evidentně nebyly vozy zabrzděny, ale proč, to se zjišťuje," dodal Kučera.

Ujel osm kilometrů

Tragické následky měla kolize, která se v obci stala před týdnem. Tehdy od Vlkanče ujel vůz naložený kolejovými poli a dojel až do Golčova Jeníkova, přičemž projel několik železničních přejezdů i zastávku Golčův Jeníkov město. "Vůz s nákladem jel nekontrolovaně téměř osm kilometrů," konstatovala Drážní inspekce. [celá zpráva]

Vagón s kolejemi se samovolně rozjel a srazil dva muže.

Foto: Drážní inspekce

Vagóny srazily dva muže, kteří opravovali trať. Jeden zemřel, druhý byl s vážným zraněním letecky přepraven do nemocnice.

V pondělí ráno mezi Vlkančí a Golčovým Jeníkovem vykolejily kolejové páry převážející kolejová pole. Škoda byla vyčíslena na 20 000 korun, sesuté koleje až do pozdního večera zablokovaly trať.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků