Hlavní obsah
Ruiny v areálu hořící továrny v Chropyni. Foto: Jiří Růžička, Právo

V Chropyni po požáru chemičky skončila evakuace, lidé mohou domů

V Chropyni sužované ohněm v továrně na zpracování plastů skončila v 17 hodin evakuace obyvatel. Tři sta lidí, kteří museli v pátek narychlo odejít ze svých domovů v ulicích v okolí hořícího podniku, se může vrátit.

Ruiny v areálu hořící továrny v Chropyni. Foto: Jiří Růžička, Právo
V Chropyni po požáru chemičky skončila evakuace, lidé mohou domů

„V místě nadále zůstávají monitorovací stanice, které zjišťují hodnoty škodlivin v ovzduší. Hodnoty se pohybují na úrovni běžného každodenního provozu,“ informovala mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje Jana Bartíková.

Tři ulice v okolí továrny zůstávají pod kontrolou policie, která do nich pouští pouze obyvatele domů. V rozvalinách pracují hasiči s těžkou technikou. Razí cestu k poslednímu ohnisku požáru, který zde zuří od pátku.

Hasiči monitorují situaci v okolí továrny v dýchacích přístrojích.

Foto: Jiří Růžička, Právo

„Na místě už byli několikrát i vyšetřovatelé a kriminalisté. Trosky jsou však v takovém objemu a stavu, že pro vyšetřování budou zřejmě nejdůležitější svědecké výpovědi lidí, kteří byli v podniku v době vzniku požáru,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

O rozsahu škod zatím nikdo nechce spekulovat. Hasiči odhadují, že jejich nejnutnější práce v rozbořených budovách a zřícených halách potrvají nejméně do středy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků