Hlavní obsah
Policisté zajišťují stopy po vraždě bezdomovce ve Zlíně. Ilustrační foto Foto: Policie ČR

V Česku se za první pololetí stalo 99 vražd, více než loni

V Česku během prvních šesti měsíců kriminalisté řešili 99 vražd. V porovnání se stejným obdobím je to o 14 vražd více. Policie má při odhalování vražd přibližně 90 procentní úspěšnost.

Policisté zajišťují stopy po vraždě bezdomovce ve Zlíně. Ilustrační foto Foto: Policie ČR
V Česku se za první pololetí stalo 99 vražd, více než loni

Devatenáct místo loňských 12 vražd museli řešit pražští policisté, o dvě více vyšetřují také středočeští kriminalisté. Naopak na Vysočině se letos policisté zabývají proti loňským čtyřem vraždám či pokusům o ně pouze dvěma. Dlouhodobě však jejich počet klesá. V roce 2008 bylo zabito celkem 202 lidí, předloni a loni shodně 173. Policii se daří odhalit přibližně devět z deseti vrahů.

Kriminalisté se například stále snaží objasnit dvojnásobnou vraždu, která se stala v první polovině července v Tymákově na Plzeňsku, kde mrtvé manžele v rodinném domku našel jejich syn.

Za pololetí se celkový počet trestných činů snížil o tři procenta na zhruba 157 000 skutků. Mírně se zvýšila objasněnost, která se nyní pohybuje přes 37 procent. Podle statistik meziročně ubyl počet násilných, majetkových i hospodářských trestných činů, mravnostních deliktů policie evidovala stejný počet jako loni. Policisté řešili například o 1700 krádeží vloupáním a 1800 krádeží prostých méně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků