Hlavní obsah
Výbuch plynu v Karviné Foto: Novinky

V bytovém domě v Karviné vybuchl plyn

Moravskoslezští policisté, hasiči a záchranáři řeší od úterního odpoledne výbuch plynu v jednom z bytových domů v Karviné. Zdravotníci ošetřili jednoho zraněného, dvanáct lidí hasiči evakuovali.

Výbuch plynu v Karviné Foto: Novinky
V bytovém domě v Karviné vybuchl plyn

„K výbuchu plynu v jednom z bytů v domu v ulici U Bažantnice v Karviné-Novém Městě došlo kolem 14:30 hodin. Jedna osoba je zraněná, avšak neměla by být v ohrožení života,” sdělil mluvčí policie Petr Směták.

Výbuch plynu v Karviné

Foto: Novinky

Mluvčí záchranářů Lukáš Humpl uvedl, že zraněnou osobou byl muž, zřejmě obyvatel vybuchlého bytu, ve věku 56 let.

„Měl lehčí poranění v oblasti hlavy a hrudníku. Byl při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři ho převezli do karvinské nemocnice. Pak jsme tam ještě měli v péči ženu a muže ve středním věku. Ti ale nebyli zranění fyzicky, šlo spíše o to, že byli otřeseni tou událostí. Byli prohlédnuti, ošetřeni a ponecháni na místě,“ upřesnil Humpl.

Výbuch plynu v Karviné

Foto: Novinky

Mluvčí policie dodal, že na místě zasahují složky záchranného systému. „Policie prověřuje přesné příčiny a okolnosti výbuchu,“ shrnul s tím, že bylo evakuováno dvanáct lidí.

Bytový dům patří společnosti Residomo, která městu přislíbila, že pokud se evakuovaní lidé nebudou moci do domu vrátit, poskytne jim náhradní ubytování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků