Hlavní obsah
 

Utržené kusy střech, popadané stromy. Olomoucko zasáhly silné bouřky

Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký kraj v noci na středu. Hasiči odstraňovali její následky především v Uničově, Lošticích a Moravičanech. Evidují dohromady téměř tři desítky událostí. Zlámané a vyvrácené stromy zkomplikovaly i provoz na hlavním železničním koridoru Praha-Olomouc u Moravičan.

 
Utržené kusy střech, popadané stromy. Olomoucko zasáhly silné bouřky

„Nejsilnější bouřky začaly po půlnoci, kolem 01:00 už jsme zaznamenali první výjezdy. Další vlnu odstraňování následků jsme zaznamenali kolem 05:00 a 06:00, kdy se lidé probouzeli. Šlo hlavně o popadané stromy, byly tam i části popadaných střech. Nejvíce zasažený byl Uničov, Loštice, Moravičany, Palonín,” řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

V Uničově v ulici Pod Šibeníkem hasiči lezci zajišťovali utrženou střechu.

Spadla i část střechy.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Spadané stromy zkomplikovaly také dopravu na hlavním železničním koridoru ze západu na východ republiky v úseku Moravičany–Červenka.

Následky bouřky na Olomoucku

Foto: HZS Olomouckého kraje

„Došlo tam k pádu stromů na koridor, bohužel došlo k poškození trakčního vedení. Od 06:30 je tam zprovozněna druhá traťová kolej, takže se v místě události jezdí sníženou rychlostí. Na té první pracují naši elektrikáři a hasiči, aby odstranili strom a opravili trakční vedení. Předpoklad obnovení provozu je kolem 11:00,” řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

Hasiči vyjeli ke dvěma desítkami událostí.

Foto: HZS Olomouckého kraje

Vlak narazil do stromu

Podle Českých drah mohou za místem omezení nabírat vlaky zpoždění deset až 30 minut. Do padlého stromu na trati u Moravičan narazil také po půlnoci nákladní vlak.

„Nedošlo k vykolejení vlakové soupravy ani ke zranění osob,” informovala šumperská policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Podotkla, že další škody bouřky způsobily kolem Loštic. „V nedalekých Vlčicích došlo k pádu části stromu na předzahrádku tamější restaurace, při kterém byly poškozeny dva slunečníky, ale také sloup telefonního vedení. Naštěstí i tato událost se obešla bez zranění,” doplnila policejní mluvčí.

Hasiči na Olomoucku odstraňovali popadané stromy.

Foto: HZS Olomouckého kraje

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků