Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Právo

Utonulá osmiletá dívka měla vestu i helmu

Posádka raftu, který se převrátil v neděli na Frýdecko-Místecku, měla záchranné vesty. Uvedla to v pondělí policie s tím, že zatím nestanovila právní kvalifikaci případu. Po převrácení na rozvodněné Morávce utonula osmiletá dívka. Vyšetřování dále probíhá.

Ilustrační snímek Foto: Právo
Utonulá osmiletá dívka měla vestu i helmu

„Dle dostupných informací bylo zjištěno, že osádka člunu byla vybavena bezpečnostními prvky, jako jsou záchranné vesty. Utonulá dívka měla navíc helmu,“ uvedla mluvčí policie Karolína Bělunková.

Podle ní kriminalisté zatím nestanovili konkrétní trestný čin, případ prověřují v souvislosti s trestnými činy proti životu a zdraví. „S ohledem k citlivosti případu a věku poškozené nebudeme sdělovat podrobnosti,“ konstatovala Bělunková.

Raft s tříčlennou posádkou se převrátil v neděli odpoledne poblíž soutoku Morávky a Ostravice na Frýdecko-Místecku. Na lodi jel otec a jeho 15letá a osmiletá dcera.

Šestačtyřicetiletého muže a patnáctiletou dívku nalezli záchranáři na břehu při vědomí a bez zjevných poranění. Osmiletou dívku vylovili hasiči bez známek života. „Záchranáři ji resuscitovali. Za podpory léků a přístrojové techniky se po více než tři čtvrtě hodině podařilo činnost srdce obnovit,“ uvedl v neděli mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Dívka byla převezena do nemocnice v kritickém stavu, kde následně zemřela.

Podle dat, které na svém webu zveřejňuje Povodí Odry, platil v době neštěstí na řece Morávce první stupeň povodňové aktivity. Dopoledne tam hladina dokonce stoupla na druhý stupeň.

Víkendové povodně si vyžádaly podle dostupných informací již čtyři oběti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků