Hlavní obsah
Vietnamec Dinh Ngoc Nguyen řádil v baru se sekyrkou. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Útoky sekyrkou byly pokus o vraždu, řekl soud a potrestal muže 13 lety vězení

Ze msty a vzteku zranil loni v říjnu v Chotěboři na Havlíčkobrodsku devětadvacetiletý Dinh Ngoc Nguyen čtyři hosty baru Ulita. Krajský soud v Hradci Králové v pátek tohoto vietnamského kuchaře uznal vinným z pokusu o vraždu a odsoudil ho ke 13 letům vězení a následnému vyhoštění z České republiky.

Vietnamec Dinh Ngoc Nguyen řádil v baru se sekyrkou. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Útoky sekyrkou byly pokus o vraždu, řekl soud a potrestal muže 13 lety vězení

Rozsudek není pravomocný, neboť jak obžalovaný, tak státní zástupce si ponechali lhůtu k odvolání.

Soudní znalci popsali Nguyena jako agresivní, vztahovačnou a impulzivní osobnost. Že je vinen, připustil už ve středu při zahájení hlavního líčení, odmítl však, že by se do baru vracel s úmyslem někoho zabít. „Jen jsem máchal sekyrkou okolo sebe,“ řekl u soudu.

Obžalovaný Nguyen pracoval jako kuchař. Loni 6. října celý den vařil na vietnamské svatbě a popíjel alkohol. Večer šel s přáteli do baru Ulita, kde se podle svědků nechoval vhodně, takže byl před půlnocí vyveden. To v něm vyvolalo nečekanou reakci. Odešel na své pracoviště do restaurace, kde se ozbrojil nožem, sekerou a elektrickým paralyzérem a vrátil se pomstít těm, kteří se na jeho vykázání podíleli. Postupně zranil čtyři lidi. Dva přinesenou kilovou sekyrkou, další dva nožem.

Muži hrozil trest v rozmezí 12 až 20 let odnětí svobody. Podle předsedy senátu Petra Mráky však nebyly následky jeho řádění natolik závažné. Proto senát uložil trest na spodní hranici zákonné sazby. Vietnamec má současně zaplatit jako odškodnění postiženým a zdravotním pojišťovnám více než 162 tisíce korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků