Hlavní obsah

Útočníky, kteří napadli zpěvačku skupiny Monkey Business, zadržela policie

Policisté zadrželi dva útočníky ve věku 25 a 34 let ze Strakonicka, kteří v sobotu večer napadli po mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v restauraci ve Vimperku zpěvačku skupiny Monkey Business Tonyu Graves. Oběma mužům hrozí až tři roky vězení.

Útočníky, kteří napadli zpěvačku skupiny Monkey Business, zadržela policie

„Na stopu obou mužů nás přivedla svědectví hostů restaurace a také zpěvačky, kterou vyslechli kolegové ve středu v Praze. Celkem jsme měli desítky výpovědí,“ sdělil Právu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Čtyřiadvacetiletého muže policisté obvinili z trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, dále hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob i výtržnictví. Právě tento muž zpěvačku podle policistů slovně urážel s jednoznačným podtextem a také jí zezadu srazil čepici z hlavy. Druhý zadržený čelí obvinění z trestného činu výtržnictví za to, že útočníka bránil při konfliktu s místními hosty a také po nich hodil židlí.

Oběma zadrženým tak hrozí až tříleté vězení.

Rada kriminální policie František Skabalík upřesnil, že oba muži mají kriminální minulost a byli vyšetřováni v souvislosti s loupežemi a propagací neofašismu. „Oba jsou nyní v policejních celách a kriminalisté je vyslýchají,“ konstatoval Skabalík.

Po mítinku DSSS

Incident se odehrál po mítinku Dělnické strany sociální spravedlnosti na náměstí Svobody. Gravesová si odešla před vystoupením v klubu Calypso na polévku do blízké restaurace a tam ji začal mladík napadat slovními urážkami, pak na ni plivl, srazil jí čepici a tahal ji za vlasy. [celá zpráva]

„Začali na mě křičet rasistická hesla, tahat mě za vlasy a plivat na mě,“ popsala konflikt Gravesová. Oba muži seděli u stolu asi s dalšími deseti známými, ale ti do konfliktu nezasáhli. V restauraci byli v té době i tři policisté, kteří podle vyšetřování zavolali jako první posily. Než se v daný okamžik k útočníkům dostali, stačili je hosté vyvést.

„Podle vyšetřování jednali všichni tři policisté, kteří byli po službě, v souladu se svými povinnostmi,“ upozornil ředitel jihočeské policie Jaromír Heřman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků