Hlavní obsah
Tenistka Petra Kvitová během tiskové konference předloni v prosinci. Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Útočníka na Kvitovou poslal soud do vězení, v jiné kauze dělal tipaře

Prostějovský okresní soud poslal třiatřicetiletého muže, který je obviněn z přepadení tenistky Petry Kvitové v jejím prostějovském bytě, na 2,5 roku do vězení v jiné kauze. Podle soudu dal Radim Žondra tip trojici lupičů, která na Blanensku brutálně přepadla advokáta.

Tenistka Petra Kvitová během tiskové konference předloni v prosinci. Foto: Vlastimil Vacek, Právo
Útočníka na Kvitovou poslal soud do vězení, v jiné kauze dělal tipaře

Muž svou vinu popíral, proti rozsudku se na místě odvolal. Informuje o tom ve středu Mladá fronta Dnes. Podle soudu dal tip lupičům, kteří v Lysicích vnikli do domu právníka, svázali ho lepicí páskou a pouty, bili ho teleskopickým obuškem, mučili a nakonec mu ukradli věci a peníze minimálně za 50 000 korun.

Žondru usvědčil hlavně dopis, který mu jeden z lupičů adresoval z vězení a v němž ho označuje za tipaře. Dopis zadržela vězeňská služba. Žondrovi přitížila skutečnost, že v té době byl ještě v podmínce. V minulosti byl totiž členem gangu, který na Moravě přepadával seniory, informuje deník.

Pachatelé si osamělé důchodce tipovali při montování plastových oken. Žondra za to dostal sedm let vězení a podmínečně byl propuštěn na svobodu jen rok před loupeží v Blansku.

Přepadení Kvitové

V případu přepadení tenistky Kvitové se nyní čeká na krok žalobce z brněnského krajského státního zastupitelství, který spis od policie převzal v srpnu. Případ je kvalifikovaný jako trestný čin vydírání s trestní sazbou pět až 12 let.

Útočník Kvitovou přepadl 20. prosince 2016, tenistka utrpěla vážné poranění levé ruky. Podrobila se komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků