Hlavní obsah
Topolánek s ošetřenými rankami po kamení na obličeji Foto: Václav Šálek, ČTK

Útočník na Topolánka prý spáchal sebevraždu

Jeden ze čtveřice mužů, kteří loni v srpnu házeli vejce na předsedu ODS Mirka Topolánka, údajně spáchal v pátek sebevraždu. Informoval o tom server Týden.cz. Podle něj zemřel Martin Kupr, člověk, který měl bohatou extremistickou minulost a mimo jiné dělal ochranku na pohřbu zavražděného Václava Kočky mladšího.

Topolánek s ošetřenými rankami po kamení na obličeji Foto: Václav Šálek, ČTK
Útočník na Topolánka prý spáchal sebevraždu

Případ prý vyšetřuje policie, která má objasnit případný motiv a vyloučit cizí zavinění. Loňský útok na Topolánka se odehrál na koupališti v Hustopečích na Břeclavsku. Původně za něj čtveřici hrozil soud, protože měli házet i štěrkem a kameny. To se ale nepotvrdilo, proto státní zástupce věc předal v lednu do přestupkového řízení. Muži tak můžou dostat maximálně pětitisícovou pokutu.

Jejich advokátka Klára Slámová v neděli Právu ke smrti Kupra řekla: „Mluví se o tom, že spáchal sebevraždu. Žádné potvrzené informace ale nemám. Vždy, když jsem s ním jednala, tak se mi zdál v pohodě a nevím, co by mohlo být důvodem jeho sebevraždy.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků