Hlavní obsah
Barbora Orlová u Krajského soudu v Brně. Foto: Petr Kozelka, Právo

Útočnice ze Žďáru jde do detence, neuspěla u vrchního soudu

Psychicky nemocná útočnice ze Žďáru nad Sázavou půjde do detenčního ústavu. Neuspěla se stížností u vrchního soudu, uvedla v úterý Česká televize. Loni v říjnu zabila Barbora Orlová ve škole ve Žďáru nad Sázavou šestnáctiletého studenta, který bránil spolužačku. Podle znalců byla v době činu nepříčetná, trpí schizofrenií.

Barbora Orlová u Krajského soudu v Brně. Foto: Petr Kozelka, Právo
Útočnice ze Žďáru jde do detence, neuspěla u vrchního soudu

O jejím umístění do detenčního ústavu v červnu rozhodl Krajský soud v Brně, má se intenzivně léčit pod dohledem odborníků. Trestní stíhání ženy zastavil státní zástupce právě s ohledem na to, že byla v době činu nepříčetná.

Umístění do detenčního ústavu navrhla státní zástupkyně na základě odborného posudku znalkyně v oboru psychiatrie Marty Holanové. Podle ní je žena okolí nebezpečná.

Státní zástupkyně k uložení zabezpečovací detence. Archivní video

Video: Petr Kozelka, Právo

„Ochranná detence je třeba tehdy, když ústavní psychiatrická léčba nemůže splnit svůj účel a člověk je i tak na svobodě nebezpečný,“ uvedla Holanová.

Nemocná žena se dříve léčila v Opavě, z léčebny ji pustili a měla se léčit ambulantně. Před soudem řekla, že jeden lék vysadila, protože jí nedělal dobře. Lékařům to však neřekla a tvrdila, že se cítí v pořádku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků