Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Právo

Uříznu vám makovici, útočil muž motorovou pilou na sousedy

Nebezpečný incident mezi sousedy vyšetřují policisté v jihočeské Třeboni. Z vyhrožování podezírají muže, který podle nich mával nastartovanou motorovou pilou a hrozil hned pěti lidem, že jim uřízne hlavy.

Ilustrační foto Foto: Právo
Uříznu vám makovici, útočil muž motorovou pilou na sousedy

Ke konfliktu došlo na konci října, kriminalisté sdělili muži podezření a případ začali řešit ve zkráceném řízení tento týden ve středu.

„Podezřelý před domem nejprve fyzicky napadl jednu ze sousedek tím, že ji uchopil za bradu a trhl jí hlavou do strany. Poškozené se zastal její zletilý vnuk, k němuž přistoupil podezřelý a udeřil jej pěstí do obličeje,“ sdělila v pátek mluvčí policie Hana Millerová.

Vnuk podle policistů vytáhl v sebeobraně z kapsy plynový revolver a varovně vystřelil nad hlavu útočníka. Ten pak utekl na zahradu domu své matky, obratem se ale vrátil s motorovou pilou a nastartoval ji.

„S křikem měl vyhrožovat směrem k poškozeným, že je zabije a uřízne jim makovici,“ uvedla mluvčí. Celkem vyhrožoval pěti lidem, mával s pilou a přibližoval se k nim. „Zřejmě takto řešil sousedské rozepře. V jeho počinu se mu snažila zabránit jeho matka,“ dodala Millerová.

Třeboňští policisté muži sdělili podezření z nebezpečného vyhrožování a trestní stíhání vedou v režimu zkráceného přípravného řízení. Muži hrozí roční, případně až tříleté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků