Hlavní obsah
Novák s brýlemi a krátkým sestřihem Foto: Policie ČR

Uprchlý vězeň Novák možná vypadá zase jinak, převlékl se za intelektuála

Pražská policie v pondělí zveřejnila další možnou podobu uprchlého vězně Jana Nováka, který před čtrnácti dny utekl z nemocnice. Podle policie se může pohybovat na celém území ČR, ale i v zahraničí.

Novák s brýlemi a krátkým sestřihem Foto: Policie ČR
Uprchlý vězeň Novák možná vypadá zase jinak, převlékl se za intelektuála

„Žádné nové informace kromě další možné podoby ke zveřejnění nemáme,“ řekla Novinkám mluvčí policie Jana Rösslerová.

Připustila ovšem, že podobu může často měnit. „Hledaný se může ostříhat, nosit paruku nebo měnit brýle,“ konstatovala s tím, že policie přijme jakékoli informace o jeho pohybu.

Foto: Policie ČR

Nováka hledaly desítky policistů s psovody a vrtulníkem v noci na pátek v okolí Kutné Hory, kde ho měl jeden svědek vidět. [celá zpráva] „Nemáme potvrzeno, že šlo o Jana Nováka,“ uvedla Rösslerová.

Dozorce hrál hry 

Novák utekl z okna ve druhém patře pražské Thomayerovy nemocnice 25. listopadu večer. Okamžitě ho začaly hledat desítky policistů.

Odpykával si 7,5letý trest, který dostal v roce 2009 za loupež a ohrožení pod vlivem návykové látky. V září minulého roku byl ale podmíněně propuštěn na svobodu a v březnu zadržen kvůli sérii dalších loupeží.

BEZ KOMENTÁŘE: Po uprchlém vězni v Praze pátrají desítky ozbrojenců

Video: Novinky

Muž byl ve druhé půlce listopadu nepravomocně odsouzen právě za tuto sérii loupežných přepadení, a to na 8,5 roku. Brutální přepadení se odehrála v Praze 4 a kriminalisté po muži několik týdnů pátrali. Chytili ho v Rozvadově, když se vracel z Británie, aby si vyzvedl další peníze. Následně skončil ve vazbě a poté v obnoveném výkonu trestu, jelikož porušil podmínku.

Foto: Policie ČR

V souvislosti s útěkem vězně skončili ve funkcích ředitel odboru vězeňské stráže Vězeňské služby Petr Vlk a ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava.

Vedle odvolání obou mužů bylo minulý týden zahájeno trestní stíhání dvou členů eskorty. Podle informací deníku Právo hrál jeden z dozorců místo hlídání hry, druhý odešel na záchod. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků