Hlavní obsah
Radovan Krejčíř Foto: Archiv, Právo

Uprchlík Krejčíř dostal souhrnný osmiletý trest

Pražský městský soud uložil v pondělí trest uprchlému podnikateli Radovanu Krejčířovi v kauze Technology Leasing. Za porušování povinnosti při správě cizího majetku dostal souhrnný osmiletý trest vězení. Na pochybné správě cizího majetku se s ním podle verdiktu soudu podíleli i další dva muži.

Radovan Krejčíř Foto: Archiv, Právo
Uprchlík Krejčíř dostal souhrnný osmiletý trest

Těm soud vyměřil tříletý a dvouletý nepodmíněný trest. Další dva muže soud obžaloby v plném rozsahu zprostil. Žalobkyně odsouzené obvinila z toho, že v roce 2002 ovládli Technology Leasing, z níž pak vyváděli peníze z úvěrů, které firmě poskytla Česká spořitelna.

Pondělní rozhodnutí je nepravomocné a lze se proti němu odvolat. Státní zástupkyně celkovou škodu, kterou údajně Krejčíř a spol. způsobili, v obžalobě vyčíslila na více než 150 miliónů korun, u dalších téměř 30 miliónů podle spisu zůstalo u pokusu.

Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Od dubna 2007 pobývá v JAR, kam přicestoval na falešný pas.

Soud v jihoafrickém Johannesburgu v únoru 2008 rozhodl, že nemá být vydán z JAR k trestnímu stíhání do Česka. Vyšší jihoafrický soud ale loni v září rozhodl o tom, že se žádostí o Krejčířovo vydání bude znovu zabývat nižší soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků