Hlavní obsah
Odcizené poklopy kanálů leckdy ve sběrných surovinách najdou až policisté. Ilustrační foto. Foto: Petr Kozelka, Právo

Udej zloděje, dostaneš 10 tisíc, zní z jedné z ostravských radnic

Vedení radnice ostravské části Mariánské Hory a Hulváky už došla trpělivost se zloději poklopů na kanálech. Radní proto schválili finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun každému, kdo pomůže odhalit pachatele.

Odcizené poklopy kanálů leckdy ve sběrných surovinách najdou až policisté. Ilustrační foto. Foto: Petr Kozelka, Právo
Udej zloděje, dostaneš 10 tisíc, zní z jedné z ostravských radnic

"Vyzýváme všechny občany, kterým není lhostejné dění v jejich okolí, aby byli k tomuto vandalismu všímaví. Důvodem našeho rozhodnutí je velké množství krádeží poklopů kanálových vpustí dešťové kanalizace," informovala za obvod Simona Součková.

Starostka této ostravské části Liana Janáčková (Nez.) upřesnila, že radní schválili finanční dar ve výši 10 tisíc korun jako odměnu každému, kdo policii poskytne relevantní informace vedoucí k odhalení pachatele.

Za pět měsíců škoda za 341 tisíc korun

Vedoucí odboru výstavby, vodního hospodářství a zemědělství Dagmar Pulchartová uvedla, že jen za letošních prvních pět měsíců má obvod škodu ve výši téměř 341 tisíc korun.

"Jen v prvním červnovém týdnu zmizely čtyři kusy poklopů na jedné z nejfrekventovanějších ulic. Ke konci května jsme nechali opravit nebo jsme pořídili sedmdesát kusů. Vandaly nic nezastaví. Na opravu a výměnu ještě čeká dalších 18 odcizených poklopů,“ zdůraznila Pulchartová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků