Hlavní obsah
Učitelka Alena Hašková se svým obhájcem. Foto: Jana Pechová, Právo

Učitelka dostala za smrt dívky způsobenou pádem branky podmínku

Šest měsíců s podmínečným odkladem na jeden rok - to je zatím nepravomocný pondělní rozsudek Okresního soudu Jihlava nad učitelkou mateřinky z Dolní Cerekve Alenou Haškovou. Ta v prosinci 2009 nedokázala zabránit pádu házenkářské branky, jejíž konstrukce způsobila smrtelné zranění šestileté dívce.

Učitelka Alena Hašková se svým obhájcem. Foto: Jana Pechová, Právo
Učitelka dostala za smrt dívky způsobenou pádem branky podmínku

Soudce Zdeněk Chalupa, který Haškovou letos 10. března zprostil viny, musel respektovat doporučení odvolacího soudu, kam kauzu posunula státní zástupkyně Milena Smetanová. Ta navrhovala výchovný trest na dolní hranici sazby a předseda senátu krajského soudu Miroslav Novák se 18. května přiklonil k její argumentaci, když věc vrátil předchůdci k novému projednání.

„Nenařizuji soudu prvního stupně provést nové důkazy, ale řádné vypořádání se s argumentací státního zástupce,“ uvedl tehdy předseda senátu.

Jak Právu potvrdila Alena Dostálová z trestní kanceláře soudu, Hašková se jednání zúčastnila v doprovodu obhájce Jiřího Kozáka a aktuální verdikt nekomentovali. Nyní mají osm dnů na případné odvolání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků