Hlavní obsah
Vykolejený nákladní vlak Foto: Správa železnic

U Kralup vykolejil vlak, provoz na trati je přerušen

Nákladní vlak vykolejil ve středu ráno u Kralup nad Vltavou. Provoz na trati je zastaven. Omezení se dotkne desítek spojů včetně mezinárodních, uvedly na svém webu České dráhy (ČD). Nikdo nebyl zraněn. Správa železnic očekává omezení provozu patrně až do večerních hodin.

Vykolejený nákladní vlak Foto: Správa železnic
U Kralup vykolejil vlak, provoz na trati je přerušen

Nehoda se stala kolem 5:00 v úseku mezi Kralupy a Libčicemi nad Vltavou. Podle ČD vykolejil vlak jiného dopravce. „Probíhá vyšetřování nehody, odstraňování následků,” uvedly dráhy. Zajišťují náhradní autobusovou dopravu.

Vykolejily tři vozy nákladního vlaku.

Vykolejený nákladní vlak

Foto: Správa železnic

Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové bude rozsah poškození trati možné přesně určit až po ukončení vyšetřování a odstranění vykolejených vozů.

„V tuto chvíli můžeme říci jediné, že víme, že není poškozené trakční vedení,” řekla ráno Pistoriusová. Její kolega Dušan Gavenda později doplnil, že provoz bude omezen pravděpodobně do večerních hodin. Jasněji by mělo být během odpoledne.

Po poničené trati jezdí mimo jiné rychlíky z Prahy do Ústí nad Labem a Děčína i mezinárodní expresy pokračující dále do Drážďan a Berlína. Ty jsou vedeny odklonovou trasou přes Lysou nad Labem. Pro ostatní spoje je zavedena náhradní autobusová doprava.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků