Hlavní obsah
Na místě přestřelky v Halámkách nyní pracují policisté. Foto: Vladimír Vácha, Právo

U hranic na jihu Čech se divoce střílelo, byli raněni dva policisté i lupič

Divokou přestřelkou vyvrcholilo v noci na čtvrtek vyloupení free shopu v Halámkách u hraničního přechodu s Rakouskem na Jindřichohradecku. Podle informací Práva zastihli policisté lupiče nedaleko místa činu a došlo i na rány ze zbraní.

Na místě přestřelky v Halámkách nyní pracují policisté. Foto: Vladimír Vácha, Právo
U hranic na jihu Čech se divoce střílelo, byli raněni dva policisté i lupič

Lupiči zasáhli dva policisty, kteří utrpěli zranění a museli být převezeni do nemocnice. Naštěstí nejsou v ohrožení života. Zraněný je i jeden z pachatelů. Jak Právu řekl policejní zdroj, případ okamžitě převzala generální inspekce, která se zásahem zabývá.

Otvor do obchodu.

Foto: Policie ČR

„Při zákroku byli dva policisté zraněni, zraněn byl také pachatel zadržený na místě. Policisté ihned přivolali záchrannou službu a také prostřednictvím operačního střediska vyhlásili pátrání po druhém nebezpečném pachateli na útěku,“ uvedl Matzner.

Místo střelby

Foto: Policie ČR

Dále poznamenal, že tříčlenná policejní hlídka zastihla dva pachatele kolem třetí hodiny ráno, když právě nakládali lup do dvou vozidel. Podle ČTK jeden z podezřelých zaútočil na policistu sekerou a následně se strhla střelba. Oba pachatelé, které policisté zadrželi, jsou Češi a pocházejí z Moravskoslezského kraje. Obchod u hraničního přechodu byl už v minulosti několikrát terčem zlodějů.

Do stěny prodejny si vyřezali motorovou pilou vlastní vchod. Na příjezdové cestě k prodejně porazili přes silnici strom, aby zablokovali příjezd vozidel.
mluvčí policie

„Muži byli maskovaní kuklami a na výzvy policistů, aby zůstali stát, nereagovali. Podle prvotních informací během výzvy jeden z pachatelů se zbraní zaútočil na policistu. Policisté následně použili služební zbraň. V průběhu zákroku se jednomu z pachatelů podařilo utéct do lesa,“ popsal v prvních chvílích zásah Matzner.

Na místě přestřelky v Halámkách nyní pracují policisté.

Foto: Vladimír Vácha, Právo

Do rozsáhlého pátrání se zapojili, s ohledem na blízkost státní hranice, i jejich rakouští kolegové. Na místě stále probíhá ohledání místa činu a vyšetřování. Zloděje, jenž byl zadržen v Rakousku, odpoledne podle ČTK jeli vyšetřovat čeští kriminalisté. Kolem 16. hodiny Matzner uvedl, že v nejbližší době by jej měla rakouská strana předat Policii České republiky.

Interiér vyloupené prodejny

Foto: Policie ČR

Porazili strom přes cestu

„Policisté zatím zjistili, že pachatelé se na vloupání důkladně připravili, do stěny prodejny si vyřezali motorovou pilou vlastní vchod. Na příjezdové cestě k prodejně porazili přes silnici strom, aby zablokovali příjezd vozidel. Poražený strom pak velmi zkomplikoval práci osádkám záchranných vozů přivolaných na místo,“ vysvětlil Matzner.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Mapy.cz

Na místo činu přijeli pachatelé dvěma vozy bez registračních značek a vzhledem k tomu, jak byli na akci připraveni, policisté podle ČTK nevylučují, že mohli mít poblíž i další komplice.

Uprchlého pachatele dopadli rakouští policisté zhruba čtyři hodiny po vloupání, několik kilometrů za hranicemi. „Okolnosti celého zákroku prověřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů. Dva zranění policisté a pachatel byli převezeni do nemocnice, všichni jsou mimo ohrožení života,“ potvrdil Matzner.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků