Hlavní obsah
Foto: Luděk Fiala, Novinky

Trouba explodovala při pečení, žena je v kritickém stavu

Tragicky málem skončilo sobotní pečení pro třiačtyřicetiletou ženu z Kolína. Z dosud nezjištěných příčin jí explodovala plynová trouba. Novinkám to potvrdila mluvčí kolínské policie Věra Žídková s tím, že žena v danou chvíli manipulovala s lihovinou. Zranění utrpěl také muž, který byl během neštěstí v bytě.

Foto: Luděk Fiala, Novinky
Trouba explodovala při pečení, žena je v kritickém stavu

„Exploze byla na tísňovou linku oznámena krátce před 12:13,“ řekla Novinkám Žídková. Výbuch nastal v jednom z bytů činžovního domu nedaleko kolínského obchodního centra Futurum.

"Vyšetřovatel na místě zjistil, že lidé v bytě před explozí manipulovali s lihovinou. Zřejmě se jednalo o vodku," uvedla mluvčí kolínské policie.

Žena má popáleniny na 80 % těla

Žena ve věku 43 let utrpěla popáleniny na 70 až 80 procentech těla. „V kritickém stavu byla vrtulníkem přepravena do vinohradské nemocnice,“ dodala Žídková.

„Třicetiletého muže převezla s lehčími zraněními záchranka do kolínské nemocnice,“ řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Policie šetří celou věc jako těžké ublížení na zdraví z nedbalosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků