Hlavní obsah
 

Trojice rozkrádala e-shop, ze skladu za Prahou sebrala zboží za šest milionů

Středočeští kriminalisté obvinili tři muže podezřelé z krádeží elektroniky z e-shopu, ve kterém pracovali. Zboží podle vyšetřovatelů prodávali přes překupníka. Jednalo se o věci celkem za zhruba šest milionů korun.

 
Trojice rozkrádala e-shop, ze skladu za Prahou sebrala zboží za šest milionů

Trojice podle policie kradla v jedné z firem zabývající se on-line prodejem v Čechách i ve světě. Vyšetřovatelé přišli obviněným na stopu po trestním oznámení firmy. O kterou společnost se jednalo, policie neupřesnila, podle informací Novinek jde o Amazon.

Prověřování trvalo několik měsíců, obviněnými jsou dlouholetí údržbáři. „Pro tři muže ve věku 30, 42 a 44 let si policisté přijeli přímo do společnosti, pro kterou pracovali, a následně jim na základě zjištěných skutečností sdělili obvinění z trestného činu krádeže,“ sdělila v pátek mluvčí policie Vlasta Suchánková.

Trojice podle ní odcizila z meziskladu na Praze-západ bezmála stovku kusů různé elektroniky za zhruba šest milionů korun. Byly to například mobilní telefony, bezdrátová sluchátka, hodinky, fotoaparáty nebo tablety a kamery, které muži podle vyšetřovatelů výrazně levně prodávali svým známým nebo je sami využívali.

K prodeji kradeného zboží využívali podle Suchánkové také svého známého (52), který byl zaměstnaný mimo firmu. Jeho policie obvinila z praní špinavých peněz. „Po zadržení osob následovaly domovní prohlídky, kde kriminalisté větší část elektroniky zajistili, současně i finanční hotovost přesahující milion korun,“ upřesnila mluvčí.

Obviněným hrozí podle výše škody až osmileté nebo pětileté vězení, údajnému překupníkovi pak čtyři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků