Hlavní obsah
 

Tři výstřely zasáhly hledače pokladů do hlavy, tvrdí obžaloba v případu klánovické vraždy

Muž, který podle obžaloby zastřelil hledače pokladů v pražském Klánovickém lese, čelí vedle vraždy obvinění z pokusu o těžké ublížení na zdraví, z dvojího nedovoleného ozbrojování, z vloupání, porušení domovní svobody a poškození cizí věci. Vyplývá to z obžaloby, kterou se začne příští týden zabývat pražský městský soud. Muž už byl v minulosti odsouzen k sedmi letům vězení za pokus o vraždu, tentokrát mu hrozí výjimečný trest.

 
Tři výstřely zasáhly hledače pokladů do hlavy, tvrdí obžaloba v případu klánovické vraždy

Policie dříve uvedla, že obviněný se k vraždě v Klánovicích přiznal. Podle obžaloby na muže s detektorem kovů celkem pětkrát vystřelil, protože amatérský hledač se po poledni 11. června 2014 dostal shodou náhod do blízkosti skrýše, v níž si obviněný schovával lup.

Dvěma výstřely svou oběť minul, dalšími třemi ji však zasáhl do hlavy. Detektor poponesl jinam a z místa odešel. Ještě týž den se vrátil, vykopal věci z úkrytu a vzal je pryč. Druhý den přišel znovu a kvůli zahlazení stop polil mrtvého benzínem a zapálil.

Šperky nalezené ve skrýši u podezřelého z vraždy

Foto: Policie ČR

Kriminalisté muže dopadli loni v březnu, kdy je také dovedl ke své nové skrýši. Šperky a peníze pocházející z trestné činnosti i nelegálně drženou zbraň se střelivem schovával v plastových dózách zakopaných ve svahu za pískovcovým lomem nad obcí Srbsko.

Nejednalo se o první případ

Půl roku před vraždou v Klánovicích si podle obžaloby málem připsal další oběť: na Boží hod vánoční střílel po sousedovi lidí, které těsně předtím vykradl. Do rodinného domku v Novozámecké ulici v Praze 9 se dostal poté, co večer vystřihl otvor v drátěném plotě a rozbil okno v přízemí.

V domě sebral věci za 55.000 korun, přičemž vedle několika hodinek vzal i téměř bezcenné předměty - kasičku ve tvaru prasátka a DVD s filmem Běsi, které mělo hodnotu 40 korun. Při odchodu z pozemku ho spatřil čtyřiapadesátiletý muž ze sousedství, jenž spustil povyk a začal muže pronásledovat.

Bez varování třikrát vystřelil na poškozeného.
popsal incident státní zástupce

Ten se po chvíli zastavil, otočil se a na souseda vzdáleného deset metrů vytáhl zbraň. "Bez varování třikrát vystřelil na poškozeného, který v okamžiku prvního výstřelu zareagoval tak, že se k obviněnému otočil pravým bokem a vyskočil do výšky, aby tak zmenšil zásahovou plochu," popsal státní zástupce.

Podle něj tato velmi rychlá a pohotová sousedova reakce zabránila závažnému poranění břicha s poškozením vnitřních orgánů. Kvůli natočení totiž střela muže zasáhla pouze do hýždě. I tak se musel podrobit operaci.

Policisté loni uvedli, že útočníkovi sdělili obvinění také z celkem 25 krádeží vloupáním, že má ale těchto skutků na svědomí zřejmě několikanásobně více. Lup si prý schovával v lese, protože se vzhledem ke své trestní minulosti obával domovních prohlídek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků