Hlavní obsah
 

Tři mrtví při srážce autobusu s autem na Plzeňsku

Na výpadovce z Plzně směrem na Klatovy nedaleko Dobřan se srazil v úterý ráno autobus s osobním autem. Zemřeli tři lidé v osobním autě. Další čtyři lidé byli zranění. Silnice je uzavřena. Podle prvních informací jel řidič BMW nebezpečně a vyjel do protisměru.

 
Tři mrtví při srážce autobusu s autem na Plzeňsku

Nehoda se stala na horizontu silnice asi sedm kilometrů za Plzní. V linkovém autobusu na trase Plzeň – Přeštice byli čtyři lidé lehce zraněni, většinou se jedná o naraženiny a odřeniny.

„Auto mi nečekaně vjelo do protisměru, instinktivně jsem se snažil strhnout řízení, ale nepodařilo se. Po čelním nárazu nás to odhodilo mimo silnici mezi stromy,“ řekl na místě Právu řidič autobusu Václav Tříska. Podle něj v té chvíli cestovalo v autobusu 12 lidí.Ve starším voze BMW jeli dva muži a jedna žena, všichni tři při nehodě zemřeli. Podle dalšího ze svědků, řidiče kamiónu, který jel od Klatov a jízdu vozu sledoval, jeli velmi riskantně.

Následky tragické dopravní nehody u Dobřan.

Foto: Patrik Biskup, Právo

„Auto kličkovalo po silnici, raději jsem si od něj nechával odstup. Na křižovatce v Přešticích dokonce zaspal řidič BMW na semaforu, musel jsem ho probudit,“ řekl svědek Právu.

Letecký záběr místa nehody.

Foto: Právo

Další z řidičů, Tomáš Hrach, jel jako první vůz za autobusem. „To BMW se vyřítilo v protisměru a vjelo přímo pod autobus. Slyšel jsem ránu, zastavil a šel k nehodě. Vypadalo to hrůzostrašně, auto bylo úplně bez střechy. Podle instrukcí dispečerky záchranky jsem se snažil lidi v autě oživovat,“ řekl Právu Hrach s tím, že u ženy dokonce nahmatal puls.

Následky tragické dopravní nehody u Dobřan.

Foto: Patrik Biskup, Právo

Nehoda se podle záchranářů stala přibližně v místě, kde se zužuje čtyřproudá silnice první třídy z Plzně ve směru na Klatovy. Na místě jsou záchranáři, přiletěl vrtulník a zasahují hasiči a policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků