Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Trať Posázavského pacifiku je mimo provoz kvůli sesuvu půdy

Na železniční trať mezi Ledčí nad Sázavou a Vlastějovicemi se po nedělní bouřce v noci na pondělí sesunul svah. Jednokolejná trať na trase takzvaného Posázavského pacifiku je v místě sesuvu mimo provoz.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Trať Posázavského pacifiku je mimo provoz kvůli sesuvu půdy

Pracovníci Správy železniční dopravní cesty podle mluvčího Pavla Tesaře během dopoledne zjistí rozsah sesuvu a začnou pracovat na jeho odstranění. Podle informací na webu Českých drah jsou cestující mezi stanicemi přepravováni autobusy.

Krajští hasiči zasahovali v noci na pondělí na více místech v Ledči nad Sázavou a okolí. Vyplývá to z jejich aktuálního přehledu událostí. V Ledči nad Sázavou odstraňovali v neděli po 21:00 stromy spadlé na silnici. Kvůli vyvráceným stromům zasahovali během noci i v blízké vsi Bojiště. V obci Hradec čerpali vodu ze sklepa a v Pavlově čistili komunikaci.

Jinde v kraji měli hasiči výjezdů méně. Na Pelhřimovsku čerpali v neděli večer na dvou místech vodu ze sklepů. Na Třebíčsku likvidovali na ránem v Budkově požár stromu způsobený úderem blesku. Stav rodinného domu zasaženého bleskem kontrolovali tři hodiny po půlnoci v Nové Vsi u Nového Města na Moravě na Žďársku. Přímé škody u této události nevyčíslili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků