Hlavní obsah
Nehoda u Dětkovic na Prostějovsku Foto: HZS Olomouckého kraje

Tragické ráno na Olomoucku: Při dvou nehodách zemřeli dva lidé

Dvě tragické dopravní nehody, při nichž zemřeli dva lidé a další dva se zranili, se staly v sobotu časně ráno v Olomouckém kraji. První se odehrála na silnici 47 u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, druhá u obce Dětkovice na Prostějovsku. Právo o tom informovala mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Nehoda u Dětkovic na Prostějovsku Foto: HZS Olomouckého kraje
Tragické ráno na Olomoucku: Při dvou nehodách zemřeli dva lidé

Nehoda u Lipníka byla ohlášena hasičům v 5:29. „Střetla se tu dvě osobní vozidla. Jedna osoba srážku nepřežila, další dvě utrpěly zranění,“ uvedla mluvčí. „Nehodu nepřežil řidič středního věku,“ sdělil Právu policejní mluvčí Petr Piňos.

Na místě podle mluvčí hasičů zasahovali kromě zdravotnických záchranářů a policistů i profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a Hranic.

U Lipníka nad Bečvou se srazila dvě auta.

Foto: HZS Olomouckého kraje

O nehodě u Dětkovic, při níž mělo dojít po nárazu auta do stromu k požáru, se hasiči podle ní dozvěděli v 5:52.

„Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní z Dětkovic a Brodku u Prostějova. Po jejich příjezdu se požár nepotvrdil, nicméně osoba v havarovaném vozidle utrpěla zranění, kterým na místě podlehla. Hasiči provedli protipožární opatření, osobu z vozidla vyprostili a po zaměření nehody policií uklidili komunikaci,“ dodala mluvčí hasičů. Podle Piňose byl obětí nehody mladý muž, který auto řídil. Příčiny a okolnosti nehod šetří policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků