Hlavní obsah
Foto: Alper, a.s.

Tlustý prohrál spor s Eurotelem

Občanskoprávní senát pražského městského soudu zamítl ve středu žalobu poslance ODS Vlastimila Tlustého na společnost Eurotel. Spor se týkal nepotvrzených odposlechů poslancova telefonu. Tlustému vadily nainstalované služby, které údajně nepožadoval, i nevhodné vyjádření mluvčího Eurotelu na jeho adresu.

Foto: Alper, a.s.
Tlustý prohrál spor s Eurotelem

Tlustý se v únoru domníval, že byl odposloucháván a že záznam rozhovoru někdo neznámý odeslal do jeho hlasové schránky, kterou si u společnosti neobjednal. Tím podle něj Eurotel "neoprávněně zasáhl do jeho osobnostní sféry".

Soudkyně Dagmar Stamidisová dospěla k závěru, že Tlustý si naopak hlasovou schránku objednal a stvrdil to podpisem smlouvy s Eurotelem. Kromě toho policejní vyšetřování podle soudkyně nepotvrdilo, že mu do schránky poslala zprávu třetí osoba.

Tlustého urazily výroky mluvčího

Mluvčí Eurotelu Jan Kučmáš tehdy popsal, jak k celé záležitosti mohlo eventuelně dojít. Tedy že si Tlustý mohl sám záznam hovoru omylem nahrát a odeslat, příjemce však měl nastavenou schránku a vzhledem k tomu, že si ji nevybral, obsah se vrátil odesílateli. Tlustého Kučmášovy výroky pobouřily, neboť prý veřejnost nabyla dojmu, že neumí telefonovat.

Dnešní verdikt nemusí být v této kauze konečný, neboť Tlustý se ještě může prostřednictvím odvolání obrátit na Vrchní soud v Praze.  "Samozřejmě se odvolám a budu se odvolávat tak dlouho, dokud spravedlnosti nebude učiněno zadost, protože postup operátora považuji za prokazatelně nekorektní," prohlásil Tlustý.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků