Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Tisíce sledovaček a SMS. Mladík stíhal expřítelkyni z Klatovska

Z více než 200 SIM karet poslal tisíce textových zpráv mladík z Klatovska své expřítelkyni, kterou podle policie nebezpečně obtěžoval. Obviněný podle vyšetřovatelů ženu pronásledoval přes rok a rovněž jí dal do auta sledovací zařízení.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Tisíce sledovaček a SMS. Mladík stíhal expřítelkyni z Klatovska

Trestnímu stíhání čelí 22letý bývalý partner ženy, který zřejmě neunesl rozchod. Expřítelkyni podle policie ničil život od října 2018 do loňského prosince.

„Použil 252 SIM karet a poslal poškozené přes tři tisíce zpráv, v několika desítkách případech ženě telefonoval i psal zprávy na e-mail,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Dana Ladmanová.

Mladík ženu podle kriminalistů neustále sledoval na její cestě do práce a domů, jezdil za ní autem. Také měl vyhrožovat, že jí ublíží. Do jejího auta měl navíc umístit na půl roku sledovací zařízení. „Polohu vozidla zjišťoval ve 3363 případech,“ upřesnila mluvčí.

Situace vyvrcholila letos v březnu, kdy podezřelý sledoval poškozenou i v obchodech. „Snažil se s ní navázat komunikaci a zjišťoval informace od známých,“ dodala Ladmanová.

Policie mladíka obvinila z nebezpečného pronásledování označovaného jako stalking, za což hrozí před soudem až roční, případně tříleté vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků