Hlavní obsah

Taxikář bez řidičáku ujížděl noční Prahou, auto pak zdemoloval o zeď

Taxikáře se zákazem řízení pronásledovali ve čtvrtek pražští policisté. Mladý muž nevybral zatáčku a havaroval. Policistům pak tvrdil, že on sám neřídil a že šofér utekl. Jeho lež však policisté záhy prokoukli.

Taxikář bez řidičáku ujížděl noční Prahou, auto pak zdemoloval o zeď

Hlídka chtěla taxikáře zkontrolovat ve čtvrtek v noci v Budějovické ulici, šofér ovšem začal ujíždět. Zřejmě neměl moc zkušeností a v první zatáčce havaroval a zničil přední část auta o zeď.

Když policisté k autu doběhli, spolujezdec jim tvrdil, že o ničem neví a šofér prý utekl. Podobně reagoval i další muž na zadních sedačkách a ukázal, kudy údajný řidič utíkal.

„Jak se během chvíle ukázalo, tak právě tento muž byl oním řidičem, který bezprostředně po nehodě přelezl na zadní sedadlo. Záhy také bylo jasné proč. Měl zákaz řízení,“ uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Devatenáctiletý řidič navíc nikdy nevlastnil řidičský průkaz. Samozřejmě neměl ani oprávnění vozit zákazníky. Posádka nebyla zraněna, jen jeden z mužů si stěžoval na bolest. Zákazníka řidič nevezl, v autě s ním byl známý.

Muž je podezřelý z trestného činu maření úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Škoda byla vyčíslena na 185 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků