Hlavní obsah
Celníci zadrželi nelegálního migranta na D1 Foto: Celní správa ČR

Takhle dobloudil etiopský migrant až do Česka. Spletl ho nápis na kamionu

Cizinec, kterého ve středu ráno našli středočeští celníci, jak jde pěšky po dálnici D1 u Divišova na Benešovsku, skončil v záchytném zařízení pro cizince. Jak se následně podařilo zjistit, do ČR dorazil v nákladovém prostoru kamionu. Protože na něm byl nápis „England”, cizinec se domníval, že ho doveze až do Anglie. Kamion měl ale namířeno do Srbska.

Celníci zadrželi nelegálního migranta na D1 Foto: Celní správa ČR
Takhle dobloudil etiopský migrant až do Česka. Spletl ho nápis na kamionu

Migrant, který celníkům a policistům tvrdil, že je z Etiopie, byl nejprve vyhoštěn z Německa. Přesunul se proto do Belgie, odkud chtěl společně s několika dalšími cizinci odcestovat do Anglie.

Společně s dalšími migranty se dostali do nákladového prostoru kamionu, kterým se dostali do Lucemburska. Tam většina z nich vystoupila. Etiopan si ale na kamionu povšiml nápisu „England”, a tak se domníval, že se kamionem dostane až do Anglie.

Putování etiopského migranta

Foto: Mapy.cz

Po celou dobu o něm řidič srbského kamionu neměl ani tušení. Migrant prý znejistěl až ve chvíli, kdy mu na mobil přišlo upozornění od mobilního operátora, že jej vítá v České republice.

Celníci zadrželi nelegálního migranta na D1

Foto: Celní správa ČR

Když pak kamion najel na dálnici D1, začal se cizinec dobývat na řidiče. Ten proto zastavil, aby se podíval, co se vzadu děje. V tu chvíli se z nákladového prostoru dostal Etiopan, který když se dozvěděl, že je v České republice, okamžitě vyrazil pěšky zpátky do Německa.

Celníci zadrželi nelegálního migranta na D1

Foto: Celní správa ČR

O chvíli později pak muže zajistili středočeští celníci, podle kterých se na dálnici nebezpečně pohyboval mezi projíždějícími vozy. Zajištěného cizince předali celníci dálničním policistům, kteří přivolali cizineckou policii. Právě cizinečtí policisté pak muže vyslechli a umístili ho do záchytného zařízení pro cizince, odkud má být vydán zpátky do Německa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků