Hlavní obsah
 

Švachula, obviněný v korupční kauze, zůstává ve vazbě

Bývalý místostarosta radnice Brno-střed a údajná hlava korupční chobotnice ovládající manipulace s veřejnými zakázkami v Brně Jiří Švachula zůstává ve vazbě. Soudce brněnského Městského soudu Libor Hanuš totiž bývalého člena ANO ve čtvrtek nepustil na svobodu. Švachula si proti tomu podal stížnost.

 
Švachula, obviněný v korupční kauze, zůstává ve vazbě

„I nadále hrozí, že by mohl uprchnout nebo se skrývat před trestním řízením, což je dáno i výší hrozícího trestu,“ řekl po jednání státní zástupce Radek Mezlík. „Vyšetřování směřuje do závěrečné fáze, obvinění se pak budou moci seznámit se spisem,“ dodal s tím, že lhůta pro případné podání obžaloby je na začátku března.

Jiří Švachula

Foto: Profimedia.cz

Bývalý politik zatím celou dobu vyšetřování zarytě k obvinění mlčí. Proti dalšímu setrvání ve vazbě si podal stížnost, o ní by měl do několika týdnů rozhodnout Krajský soud v Brně.

Švachula zůstává ve vazbě už jako jediný z desítky obviněných v údajné korupční kauze točící se okolo radnice Brno-střed. Před týdnem byl propuštěn podnikatel Petr Kalášek, u něhož delší pobyt ve vazbě nebyl podle státního zastupitelství nutný.

„V této fázi řízení u tohoto obviněného už nejsou vazební důvody v takové intenzitě, abych trval na výkonu vazby. Bylo možné přistoupit k alternativnímu řešení,“ vysvětlil Mezlík.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu a státní zastupitelství viní obviněné z účasti na organizované zločinecké skupině. Obviněným hrozí mnohaleté tresty vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků