Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Strážník ve Stříbře čelí obvinění, že bezdomovci mlátil hlavou o zeď

Jeden ze strážníků městské policie ve Stříbře na Tachovsku má problém. Policie ho podezřívá ze zbití bezdomovce. Je stíhán za spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a pokusu o ublížení na zdraví, uvedla v pondělí policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Strážník ve Stříbře čelí obvinění, že bezdomovci mlátil hlavou o zeď

K incidentu podle ní došlo 13. června. „Obviněný měl v nočních hodinách při výkonu svého zaměstnání nejprve slovně a následně i fyzicky napadnout 43letého muže a způsobit mu zranění, která si vyžádala lékařské ošetření,“ pokračovala Jiroušková.

Jak Právo zjistilo, strážník měl poškozenému několikrát s hlavou praštit o zeď.

„Podezřelý muž byl po zadržení umístěn do policejní cely. Po zahájení trestního stíhání a po provedení potřebných procesních úkonů byl propuštěn na svobodu,“ dodala Jiroušková.

Starosta Stříbra Karel Lukeš byl obviněním strážníka překvapený. „Slouží šestý rok a nikdy s ním nebyl žádný problém. Pokud vím, jsou proti němu jen nepřímé důkazy. Místo, kde mělo k incidentu dojít, není monitorováno městským kamerovým systémem. Je to tvrzení proti tvrzení a těžko říci, na čí straně je pravda,“ dodal starosta s tím, že strážník momentálně čerpá dovolenou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků