Hlavní obsah
Požár pily. Foto: HZS Zlínského kraje

Strážník při honičce ulicemi postřelil řidiče

Divoká páteční večerní honička jindřichohradeckých městských strážníků se čtyřiatřicetiletým řidičem skončila střelbou na jedné z frekventovaných křižovatek. Muž, který řídil pronásledované vozidlo Citroen Xantia, utrpěl střelná zranění. Právu to potvrdil jindřichohradecký policejní mluvčí Jaroslav Beran. Muže postřeli strážník Městské policie.

Požár pily. Foto: HZS Zlínského kraje
Strážník při honičce ulicemi postřelil řidiče

"V tuto chvíli nemohu poskytnout k případu více informací, neboť na ně bylo vyhlášeno embargo," řekl v neděli ráno Beran.

Událost začala vlastně již kolem třetí odpoledne. Tehdy městští strážníci nasadili před bývalým okresním úřadem na kolo automobilu později postřeleného muže botičku.

"Kolem sedmé mu ji na jeho žádost sundali. Zjistili, že řidič je zřejmě podnapilý a nechtěli mu proto dovolit s autem odjet. Muž jim ale slíbil, že řídit bude jeho přítelkyně. Slovo nedodržel, usedl do auta a začal ujíždět. Strážníci se za ním okamžitě pustili," popsal Právu událost zdroj, který je o celém případu detailně informován.

Dodal, že po té začala honička nejen Jindřichovým Hradcem, ale i okolními obcemi, kde prchající řidič ohrožoval jízdou místní obyvatele. Nakonec se citroen a vůz městských strážníků vrátily zpět do Hradce, kde se snažila vozidlo zastavit další hlídka strážníků.

Vypálil celý zásobník

"Z informací, které mám k dispozici vyplývá, že k přímému konfliktu mezi strážníky a mužem v ujíždějícím autě došlo na frekventované křižovatce nedaleko restaurace u Kůrků. Pronásledované vozidlo zdánlivě zastavovalo, ale když se k němu strážníci přiblížili, řidič se znovu rozjel a měl jednoho ze strážníků srazit. Poté došlo ke střelbě," řekl Právu starosta Jindřichova Hradce Karel Matoušek (ODS).

Dodal, že jde o velmi nešťastnou událost, v níž hrál rozhodující roli alkohol. Nechce v tuto chvíli předjímat vyšetřování policie, ale rozhodně, jak zdůraznil, není normální aby opilý šofér ohrožoval desítky lidí v ulicích Jindřichova Hradce a okolních vesnic.

"Kamarád, který bydlí nedaleko, tvrdil, že to bylo jak u Verdunu. Prý padlo patnáct ran. Hlavně že to neodnesl nikdo nezúčastněný. Je to bláznovství, sedat za volant nalitej. Pak to takhle končí," komentoval celou událost v sobotu večer jeden z hostů restaurace nedaleko místa střetu.

Postřelený ujel ještě dva kilometry

Nevěřícně pak kroutil hlavou nad tím, že postřelený muž následně ještě ujel přibližně dva kilometry a teprve u křižovatky směrem na Deštnou zkolaboval na následky zranění. Pak byl převezen do nemocnice se dvěma střelnými ranami ve stehně a hrudníku.

Lékařka na ARO oddělení v neděli dopoledne Právu pouze sdělila, že stav zraněného je stabilizovaný. Policie zatím odmítá potvrdit i tuto informaci. "Mohu jen říci, že muž byl převezen do zdejší nemocnice a podrobil se operaci," řekl policejní mluvčí.

Současný zdravotní stav postřeleného nechtěl komentovat. Zdroj blízký policii pak dodal, že není vyloučeno, že trestní stíhání čeká jak strážníka, tak postřeleného muže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků