Hlavní obsah

Stopa zmizelého šéfa Miss ČR Moťovského vede do Švýcarska

Francouzští kriminalisté stále neúspěšně pátrají po vlivném podnikateli a šéfovi Miss ČR Janu Moťovském (38), který údajně zmizel počátkem srpna ve francouzském Nice. Zatím poslední stopa vede podle informací Práva do Švýcarska.

Stopa zmizelého šéfa Miss ČR Moťovského vede do Švýcarska

„Jisté stopy vedou k tomu, že pohřešovaný má vazby na Švýcarsko, mimo jiné to, že do Francie cestoval právě přes Švýcarsko. Proto je přínosem, že i tento stát je od nedávné doby součástí schengenského informačního systému,“ sdělil v pondělí Právu Petr Gruber z české kriminální policie s tím, že to vyplývá ze zprávy, kterou čeští policisté obdrželi od svých francouzských kolegů.

Nemá však podle svých slov informace o tom, zda se Moťovský přesunul z Francie do Švýcarska a teprve tam zmizel, nebo zda jen byl v kontaktu s někým z této alpské země.

Gruber pouze doplnil, že policie začala po Moťovském pátrat pomocí Interpolu i ve státech mimo takzvaný schengenský prostor. Vyšetřovacích verzí, proč podnikatel, který převzal po Miloši Zapletalovi práva na Miss ČR a vybudoval pro svého přítele Karla Gotta muzeum, na začátku srpna zmizel, má policie hned několik.

Hovoří se například o únosu kvůli vydírání jeho rodiny a zisku vysokého výkupného, ale také o nevyřízených účtech a jeho údajných dluzích vůči některým zahraničním partnerům, či o osobní mstě kvůli Moťovského dosavadnímu životu. Také se spekuluje, zda sám Moťovský nezmizel z vlastní vůle kvůli problémům v podnikání či osobním životě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků