Hlavní obsah
Lidé před FN Ostrava po úterní tragické střelbě Foto: Radovan Stoklasa, Reuters

Stav ženy kriticky zraněné po střelbě v Ostravě se ještě zhoršil

Zdravotní stav ženy, kterou v úterý střelec v budově polikliniky Fakultní nemocnice Ostrava kriticky zranil, se dnes ještě zhoršil, uvedla mluvčí nemocnice Petra Petlachová. Další dva zranění jsou mimo ohrožení života. Šest lidí ale útok dvaačtyřicetiletého muže z Opavska nepřežilo. Pachatel se později zastřelil.

Lidé před FN Ostrava po úterní tragické střelbě Foto: Radovan Stoklasa, Reuters
Stav ženy kriticky zraněné po střelbě v Ostravě se ještě zhoršil

Ženu útočník střelil do hlavy. V úterý se podrobila operaci.

„Stav kriticky zraněné pacientky se dnes bohužel ještě zhoršil,” řekla mluvčí. Dodala, že více se nemocnice nebude k zdravotnímu stavu ženy vyjadřovat.

Střelec zahájil palbu bez varování na poliklinice nemocnice v čekárně traumatologické ambulance v úterý po 07:00. Střílel pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Mezi oběťmi jsou dva příslušníci Vězeňské služby. U lékaře byli v době svého volna.

Z nemocnice se střelci podařilo odejít před příjezdem policie. Navštívil matku, které se svěřil a oznámil jí, že se zabije. Později spáchal sebevraždu v Děhylově na Opavsku, asi osm kilometrů od ostravské fakultní nemocnice. Svým zraněním podlehl po půlhodinové resuscitaci.

Podle médií byl muž stavební technik, zhruba od půlky října byl v nemocný. Jeho zaměstnavatel uvedl, že posledních 14 dní byl v pracovní neschopnosti a myslel si, že trpí závažnou chorobou. Policie zatím motiv činu oficiálně nezveřejnila. Zbraň střelec nedržel legálně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků