Hlavní obsah
Bělobrádek při březnové nehodě motocyklistu údajně neviděl. Foto: Policie ČR

Státní zástupce odložil potrestání Bělobrádka za dopravní nehodu

Postih za nehodu, kterou letos v březnu v Náchodě zavinil vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, státní zástupce na návrh náchodské policie podmínečně odložil.

Bělobrádek při březnové nehodě motocyklistu údajně neviděl. Foto: Policie ČR
Státní zástupce odložil potrestání Bělobrádka za dopravní nehodu

„Nezlobte se, ale nechci to nyní nijak komentovat,“ řekl Právu vicepremiér. Za přečin ublížení na zdraví z nedbalosti mu hrozil až jeden rok vězení a zákaz řízení.

Vicepremiér po rozhodnutí státního zástupce nezaplatí ani pokutu, pokud příští dva roky nezpůsobí žádný vážnější dopravní přestupek nebo se jinak neproviní proti zákonu. „Jde u podobných záležitostí, kdy jsou splněny všechny dané náležitosti, o zcela běžný postup. Jenom se o tom příliš neví, jelikož jako v tomto případě nejde o takto známou osobu,“ vysvětlila náchodská policejní mluvčí Eva Prachařová.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek v průběhu jednání celostátního výboru strany oznámil, že prioritou pro stranu zůstává ministerstvo zemědělství.

Foto: Petr Horník, Právo

Bělobrádek za volantem služební octavie vjel v podvečerních hodinách na jedné z náchodských křižovatek z vedlejší silnice do cesty 59letému muži na mopedu. Motocyklista přeletěl přední kapotu Bělobrádkova vozu a dopadl na vozovku. Motocyklistovo lehké zranění si vyžádalo ošetření v nemocnici, odkud byl na vlastní žádost krátce po střetu propuštěn do domácího ošetření. Bělobrádek muže krátce po nehodě navštívil.

Splnil podmínky 

„Domluvili jsme se, že nikdo z nás nebude o podrobnostech schůzky cokoliv sdělovat, což musím ctít. Za sebe mohu pouze říci, že jsem v kritický okamžik motocyklistu neviděl,“ řekl před časem Právu Bělobrádek.

Vicepremiér splnil z pohledu vyšetřovatele nehody všechny zákonné podmínky pro podmínečný odklad možného postihu. „Řidič zavinění dopravní nehody doznal, nehodu řádně nahlásil svému zaměstnavateli a příslušné pojišťovně, omluvil se poškozenému a vyslovil souhlas s navrhovaným procesním postupem. Zda mezi ním a poškozeným došlo ke vzájemnému vyrovnání, nevíme. Jde o jejich soukromou záležitost,“ tvrdí Prachařová.

Bělobrádek zároveň odmítl možný vliv léků užívaných proti roztroušené skleróze. Policie stanovila předběžnou škodu nehody na obou vozidlech na 40 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků