Hlavní obsah
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09

Starosta Prahy 6 podal trestní oznámení sám na sebe

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) ve středu podal trestní oznámení sám na sebe. Důvodem je trvající kritika týkající se nakládání městské části s břevnovskou poliklinikou, ze které před dvěma lety radnice vyplatila částkou 40 milionů korun nájemce. Smlouva byla podle starosty nevýhodná a městská část neměla jinou možnost, než nájemci zaplatit provedené úpravy v budově. Policie by nyní měla prošetřit, zda tím byl spáchán trestný čin, či nikoli.

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) Foto: TOP 09
Starosta Prahy 6 podal trestní oznámení sám na sebe

"Hned, co jsme v roce 2016 schválili v zastupitelstvu ukončení nevýhodné smlouvy, kterou Praha 6 pronajímala Polikliniku Pod Marjánkou soukromníkovi, tak se na nás snesla kritika, že výpověď byla špatně provedena, že jsme neoprávněně vyplatili odstupné, které ale bylo spočítané důkladným auditem Ernst & Young, a podobně," řekl Kolář. Vyplacených 40 miliónů korun kritizovala opozice.

Praha 6, která má Polikliniku Pod Marjánkou ve správě od roku 2008, ji v roce 2010 pronajala soukromé firmě na 30 let za půl miliónu korun ročně. Před dvěma lety městská část smlouvu vypověděla kvůli nevýhodnosti. Podle Koláře nájemce pronajímal budovu dál 60 podnájemníkům, z čehož měl 7,5 miliónu korun ročně. Radnice ale musela při vypovězení smlouvy zaplatit nájemci náklady na provedené rekonstrukce v budově.

Polikliniku nyní spravuje společnost SNEO, kterou Praha 6 vlastní. Městská část připravuje rozsáhlou rekonstrukci polikliniky a chce ji rozšířit o dostavbu pro umístění LDN, která by měla stát 100 miliónů korun. Opravy zpomalilo řízení o prohlášení souboru budov za kulturní památku. Ministerstvo kultury prohlásilo polikliniku za kulturní památku v únoru, rozhodnutí zatím není pravomocné, protože městská část proti rozhodnutí podala rozklad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků