Hlavní obsah

Spolujezdec se na zadním sedadle nepřipoutal, zemřel na D1

Dálnice D1 byla v neděli odpoledne uzavřena na 124. kilometru ve směru na Brno kvůli vážné dopravní kolizi osobního auta. Jeden člověk přišel o život. Provoz se zastavil po čtvrté hodině a začaly se vytvářet kolony. Policie původně informovala, že se srazily čtyři vozy.

Spolujezdec se na zadním sedadle nepřipoutal, zemřel na D1

U neštěstí přistával i vrtulník záchranné služby. Poté, co byli zranění odvezeni do nemocnic, byl zprovozněn pomalý jízdní pruh.

Na vině byl zřejmě mikrospánek řidiče. Mrtvý muž seděl v době nehody na zadním sedadle. Nebyl připoutaný. Další dva lidé z havarovaného automobilu byli s lehčími zraněními převezeni do jihlavské nemocnice.

K nehodě mezi Kozlovem a Řehořovem na Jihlavsku došlo v šestnáct hodin, dálnice ve směru na Brno musela být zhruba půl hodiny zcela uzavřena.

„Na místě byli tři zranění. Jeden muž následkům zranění podlehl, další dva muži ve věku osmadvaceti a pětadvaceti let byli převáženi na chirurgickou ambulanci jihlavské nemocnice,“ uvedl ředitel zdravotnické záchranné služby na Vysočině Lukáš Kettner.

Foto: Novinky.cz s použitím Mapy.cz

Starší ze zraněných utrpěl otřes mozku, mladší měl zlomený nos a oděrky v obličeji. Před sedmnáctou hodinou se mohlo v místě nehody jezdit jedním jízdním pruhem, kolony měřily přibližně tři kilometry.

Ostranění následků nehody trvalo do večera, vyšetřování bude pokračovat několik dnů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků