Hlavní obsah

Soudci se vyloučili z kauzy Kajínek

Senát Krajského soudu v Plzni, který rozhodoval ve věci obnovy řízení odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka v úterý rozhodl o tom, že všichni jeho členové jsou vyloučeni z dalšího projednávání věci, a to počínaje dnem 10. března.

Soudci se vyloučili z kauzy Kajínek

Jak uvedl předseda senátu Tomáš Bouček, důvodem tohoto rozhodnutí jsou "...pouze a jedině události minulého týdne, především skutečnost, že bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin poškozování cizích práv v souvislosti s nezákonným pořízením a zveřejněním nahrávky tajné porady senátu, kde všichni členové senátu vystupují jako poškození."

Jak dále řekl, zveřejnění nahrávky v televizi Nova a dalších sdělovacích prostředcích je přímým útokem na jednotlivé členy senátu, kdy bez ohledu na další vývoj událostí by senát nemusel být vnímán jako nepodjatý.

Trestní oznámení pro poškozování cizích práv podal za plzeňský krajský soud jeho předseda Zdeněk Jaroš minulý týden, další trestní oznámení pro pomluvu podal předseda senátu Tomáš Bouček konkrétně na tři redaktory zmíněné televize.

V pondělí anonym nahlásil uložení bomby v Boučkově automobilu, zaparkovaném před budovou soudu. [celá zpráva] Ačkoliv šlo o planý poplach, soudci byla nabídnuta ochrana, on toto opatření ale odmítl. Jak sám však přiznal, z rostoucí hysterie kolem případu a odmítnutí obnovy řízení, začíná mít strach.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků