Hlavní obsah
Obžalovaný Jan Prokop v soudní síni. Archivní snímek Foto: Aleš Fuksa, Právo

Soud zrušil 17letý trest za vraždu číšníka z roku 2001

Vrchní soud v Olomouci zrušil trest čtyřiačtyřicetiletému Janu Prokopovi ze Zlína, odsouzenému za brutální vraždu 18letého číšníka z roku 2001. Prokopa letos v dubnu poslal zlínský krajský soud na 17 let za mříže. O zrušení trestu v pondělí bez udání důvodu informoval mluvčí olomouckého soudu Vladimír Lichnovský.

Obžalovaný Jan Prokop v soudní síni. Archivní snímek Foto: Aleš Fuksa, Právo
Soud zrušil 17letý trest za vraždu číšníka z roku 2001

Ze 14 let starého činu Prokopa usvědčovali jeho sourozenci i bývalá partnerka. V roce 2004 na něj také poukázal autor anonymního dopisu adresovaného rodičům zavražděného mladíka Ondřeje H. [celá zpráva]

Po mnoha letech případ otevřel speciální policejní tým Tempus. Podle žalobce Romana Kafky Prokop vraždil kvůli zisku.

Mladíka měl v restauraci na sídlišti Jižní Svahy ve Zlíně ubodat 14 ranami nožem do horní poloviny těla, krku a hlavy. Pak si měl odnést peníze, cigarety, mobilní telefon a alkohol. Škoda byla přes 28 tisíc korun. Mladík podle Kafky umíral dlouhé minuty, ráno ho našla uklízečka.

Podle znalců byly svědecké výpovědi věrohodné, ale v přímém rozporu s tvrzeními obhajoby.

Hlavní svědkyní byla bývalá Prokopova přítelkyně, která na otázku, proč nevypovídala dříve, uvedla, že se Prokopa bála. Po letech u soudu vypověděla, že Prokopa viděla ráno v jejich bytě mimo jiné s lahvemi alkoholu. Byl prý podrážděný a na bundě měl krev. Prý se navíc jednou prozradil, když řekl, „že ho nechtěl zabít”.

Prokop od počátku prohlašoval, že je nevinný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků