Hlavní obsah

Soud zprostil účastníka CzechTeku obžaloby, že útočil na policistu

S úlevou odešel ve středu ze soudní síně čtyřiadvacetiletý muž, kterého tachovský okresní soud zprostil obžaloby. Žalobkyně vinila muže z toho, že při loňské technoparty CzechTek na Tachovsku vozidlem najížděl na zasahující policisty. Soudu se nepodařilo prokázat, že chtěl někoho zranit nebo zabít.

Soud zprostil účastníka CzechTeku obžaloby, že útočil na policistu

Muž byl státní zástupkyní viněn z toho, že 30. července 2005 najel na louce u Mlýnce na Tachovsku svým vozidlem do skupiny policistů. Obžalován byl z útoku na veřejného činitele, za což mu hrozil až pětiletý trest.

"Jel jsem z dálnice autem na louku, ale tam jsem se zapíchl do příkopu. Policisty, kteří mě údajně zastavovali, jsem ve tmě vůbec neviděl," řekl obžalovaný. Policisté pak měli muže z vozu vytáhnout, tlouci ho a rozbít přední sklo u auta.

Oproti tomu policista uvedl, že dostal ránu blatníkem auta do nohy, žádné zranění ale neutrpěl. Současně připustil, že ho řidič ve tmě vidět nemusel.

Jedná se již o třetí případ s účastníkem technoparty, obžalovaného z napadení policisty, který tachovský soud projednává. První byl zahájen v prosinci a opět se jednalo a údajné najetí do policisty autem. Případ s mužem, který měl na policisty hodit kámen začal minulý týden. Žádná kauza zatím nebyla uzavřena.

Při červencovém policejním zásahu na technoparty utrpěly zranění desítky technařů a policistů. Pět účastníků bylo obžalováno z útoku na veřejného činitele. Dvěma soud uložil trestním příkazem podmíněné tresty, ve třech nařídil hlavní líčení. Další dvě kauzy byly posouzeny jako přestupek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků