Hlavní obsah

Soud vzal podnikatelku Barkovou do vazby

U Městského soudu v Praze pokračoval ve středu proces s podnikatelkou Libuší Barkovou. Soudci rozhodli o vzetí podnikatelky do vazby. Nepřijali tak její nabídku složení půlmilióné kauce a příslibu, že nevycestuje do zahraničí a bude se účastnit jednání soudu. Soud na ni vydal zatykač již v pátek.

Soud vzal podnikatelku Barkovou do vazby

Advokát Libuše Barkové Josef Lžičař podal na místě stížnost proti vzetí jeho klientky do vazby. Soud poslal podnikatelku ze soudní síně přímo do ruzyňské vazební věznice.

Hlavní líčení s Libuší Barkovou se bude konat 24. dubna. Městský soud v Praze se nadále nebrání jednání o peněžité záruce, je však pro něj nepřijatelné, aby byla kauce nižší než osm miliónů korun

Soud již dříve vyzval Barkovou k úhradě kauce osmi miliónů korun a odevzdání cestovního pasu. Cestovní doklady podnikatelka odevzdala, uhradit požadovanou sumu se jí však nepodařilo. Nabídla proto soudu nižší částku a příslib.

Do problémů se dostala po té, co bez vědomí soudu vycestovala na zahraniční dovolenou. Soud proto přistoupil ke krokům, které mají zabránit Barkové v případném vyhýbání se projednávání procesu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků