Hlavní obsah

Soud v USA propustil na kauci Čecha Lukeše

Americký federální soud ve floridském Fort Mayers ve středu propustil z vydávací vazby českého podnikatele Petra Lukeše. Ten je v Česku podezřelý z miliardového poškození věřitelů. Další slyšení soud odročil na 28. ledna.

Soud v USA propustil na kauci Čecha Lukeše

Oznámil to konzul českého velvyslanectví ve Washingtonu Richard Krpač. Lukeš byl propuštěn na kauci jednoho milionu dolarů do domácího vězení, kde jeho setrvání zaručuje lokalizační radiový náramek umístěný na ruce nebo noze. V americké soudní praxi je propuštění z vydávací vazby vzácné. Podle českého honorárního konzula Alana Beckera se Lukeš nesnažil skrývat.

Lukeš žije od roku 1997 na Floridě. Americká policie jej zatkla loni 2. prosince na základě mezinárodního zatykače, který před půldruhým rokem vydal Okresní soud v Karlových Varech. Lukeš je spolumajitelem společnosti Cimex ovládající řadu firem a v ČR je podezírán, že spolu se svými kolegy poškodil věřitele VT Dioss Hladké trubky a VT Energetika o 4,6 miliardy korun tím, že z obou firem převedl aktiva na nově založenou firmu Válcovny trub Chomutov. Firma poté majetek prodala.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků