Hlavní obsah
Nový model Hyundai ix20 automobilka vyrábí od poloviny září, už zahájila i jeho expedici. Foto: PRÁVO – Anna Bortlíčková

Soud rozdal tresty za rasový útok na Romy

Krajský soud v Ostravě udělil čtyřem skinům dohromady více než 15 let vězení za předloňské rasově motivované napadení tří Romů v Ostravě-Zábřehu. Vynesení rozsudku přišly sledovat dvě desítky jejich příznivců. Budova soudu byla proto hlídaná nejen justiční stráží, ale i speciální jednotkou policie.

Nový model Hyundai ix20 automobilka vyrábí od poloviny září, už zahájila i jeho expedici. Foto: PRÁVO – Anna Bortlíčková
Soud rozdal tresty za rasový útok na Romy

Tomáš Vassiov si v chládku posedí 3 roky za trestné činy ublížení na zdraví, výtržnictví a podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod. Petra a Zdeňka Kubáňovy soud ocenil čtyřmi a půl, respektive čtyřmi roky vězení za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví. Poslední ze čtveřice, Lubomír Lukaštík, si rovněž posedí čtyři roky za stejné trestné činy jako jeho komplicové.

Útočili plynovou pistolí a nožem

Odsouzení si podle rozsudku vyhlédli oběti už v tramvaji. Romy sledovali i poté, co vystoupili. Na ulici pak jednoho z nich povalili na zem, kopali do něj a šlapali mu po obličeji. Podle rozsudku jej dokonce dvakrát střelili z plynové pistole do čela. Skini měli střílet i na dalšího muže, jemuž se však podařilo uniknout. Třetí Rom dopadl nejhůře. Jeden z útočníků vzal nůž a bodl jej čtyřikrát do hrudníku a zad. Zasáhl mu plíci a způsobil krvácení do břicha.

Vassiov a mladší z Kubáňů Zdeněk se na místě proti rozsudku odvolali. Ostatní, včetně státního zástupce, si ponechali zákonem stanovenou lhůtu pro případné odvolání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků