Hlavní obsah
Do výstavy se letos zapojil i klášter v Broumově. Foto: René Herzán

Soud řeší vraždu bruntálské barmanky

První ze dvou brutálních vražd, které letos v březnu otřásly jinak poklidným Bruntálem, se od pondělka zabývá ostravský krajský soud. Dvacetiletému Tomáši Verešovi klade obžaloba za vinu, že 16. března nad ránem ubodal stejně starou barmanku z herny Fénix Radku Trnčákovou.

Do výstavy se letos zapojil i klášter v Broumově. Foto: René Herzán
Soud řeší vraždu bruntálské barmanky

Stalo se tak jen dvanáct dní poté, co byla na benzínové stanici na Žlutém kopci podobným způsobem ubodána 49letá čerpadlářka a matka čtyř dětí.

S dívkou se znal

Podle obžaloby Vereš na mladou servírku, se kterou se znal delší dobu, zaútočil kuchyňským nožem. Deset ran mířilo do krku, dalších devět do horní části hrudníku. K vraždě, k níž se Tomáš Vereš kriminalistům pod tíhou důkazů přiznal, se ale před soudem k účasti na zločinu nehlásí.

Vyučený číšník, který ve Fénixu dva roky před vraždou sám pracoval, u soudu podrobně popisoval průběh osudné noci. "Zastavil jsem se v herně Kobra, kde jsem prohrál asi 1500 korun. Pak jsem byl v herně West, kde jsem nechal asi tři tisíce korun. Nakonec jsem se při cestě domů zastavil ještě ve Fénixu, kde jsem také nějaké peníze prohrál," řekl Vereš u soudu.

Z Fénixu podle svých slov odešel kolem čtvrté hodiny ranní, pak si ale uvědomil, že v baru zapomněl cigarety a vrátil se zpět. "Když jsem vešel dovnitř a podíval jsem se za barový pult, viděl jsem tam Radku ležet. Byla celá od krve. Já jsem s ní zatřásl a když jsem viděl, že nejeví žádné známky života, utekl jsem. Prostě jsem zpanikařil, nikdy předtím jsem nic podobného neviděl," vypovídal před soudem Vereš.

K přiznání jej prý donutili policisté

Při výslechu před kriminalisty se však Vereš k vraždě přiznal. Dokonce popsal, jak nůž i peněženku plnou peněz hodil do popelnice. "Žádám, aby byl přezkoumán můj duševní stav, protože nechápu, jak jsem něco takového mohl udělat," řekl také.

Své přiznání u soudu vysvětloval tím, že před kriminalisty vypovídal vystresovaný. "Policisté na mne činili nátlak. Nedali mi napít a nemohl jsem si ani zakouřit. Ten policista do mne pořád hučel: tys to udělal, přiznej se, já ti to vidím na očích. Tak jsem to nakonec podepsal, abych měl klid," soukal ze sebe nejistým hlasem Vereš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků