Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Šofér v Ostravě srazil a zranil ženu na přechodu. Od srážky ujel

Po řidiči, který v pátek 23. srpna ráno srazil šestapadesátiletou chodkyni a zranil ji, pátrají ostravští policisté. Po dopadení se bude šofér zodpovídat z trestných činů ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci, za což si může vysloužit až pětiletý pobyt za mřížemi.

Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Šofér v Ostravě srazil a zranil ženu na přechodu. Od srážky ujel

K nehodě došlo mezi 8.15 až 8.20 hodin v Ostravě-Hrabůvce na ulici Dr. Martínka před kruhovým objezdem s ulicí Horní. „Chodkyně přecházela silnici přes vyznačený přechod pro chodce. Při střetu se zatím nezjištěným vozem utrpěla zranění, které si zřejmě vyžádá dobu léčení delší sedmi dnů,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Pokorná s tím, že řidič či řidička od nehody ujel.

Policie proto žádá případné svědky, například i ty, co v době karambolu jeli v okolo jedoucí tramvaji, aby své informace sdělili na lince 158.

Z dosud získaných informací vyplývá, že ženu srazil vůz oranžové barvy, pravděpodobně dodávka, jedoucí v pravém jízdním pruhu ulice Dr. Martínka ve směru od Místecké ulici k ulici Horní.

Podle Holčákové není tento případ ojedinělý. Například v prvním srpnovém týdnu zahájil policejní komisař trestní stíhání osmadvacetiletého muže, který 5. srpna narazil do motorkáře a z místa srážky ujel, aniž by zraněnému motocyklistovi poskytl pomoc. Viníka našli policisté druhý den. Ten zdůvodňoval ujetí od nehody strachem z pozitivní dechové orientační zkoušky na alkohol.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků